ورق چوب

  • صفر تا صد ساختمان سازی

    صفر تا صد ساختمان سازی

    در روند صفر تا صد ساختمان سازی از مصالح، ابزارآلات، ماشین‌ها و بسیاری مواد ریز و درشت دیگرد استفاده میشود...

ورق چوب

ورق چوب یا تخته چوب، صفحه ای از جنس چوب است که از برش لایه های نازک چوب و چسباندن آنها به یکدیگر ساخته می شود. ورق چوب در ابعاد، ضخامت ها و طرح های مختلفی تولید می شود و می تواند برای اهداف مختلفی مانند ساخت مبلمان، کابینت، کفپوش، دیوارپوش و سایر محصولات چوبی استفاده شود.
برخی از انواع رایج ورق چوب عبارتند از:
• ام دی اف (MDF): ام دی اف از خرده چوب و چسب ساخته می شود. ام دی اف یک ماده متراکم و محکم است که برای ساخت مبلمان، کابینت، کفپوش و سایر محصولات چوبی استفاده می شود.
• نئوپان (MDF): نئوپان از خرده چوب و چسب ساخته می شود. نئوپان یک ماده سبک وزن و ارزان قیمت است که برای ساخت مبلمان، کابینت، کفپوش و سایر محصولات چوبی استفاده می شود.
• چوب چند لایه (LVL): چوب چند لایه از لایه های نازک چوب که به صورت عمود بر هم چسبانده شده اند ساخته می شود. چوب چند لایه یک ماده محکم و بادوام است که برای ساخت مبلمان، کابینت، کفپوش و سایر محصولات چوبی استفاده می شود.
• چوب روکش شده (veneer): چوب روکش شده از یک ورقه نازک چوب که روی یک ورقه از مواد دیگر مانند ام دی اف یا نئوپان چسبانده شده است ساخته می شود. چوب روکش شده ظاهری شبیه به چوب جامد دارد، اما نسبت به چوب جامد سبک تر و ارزان تر است.
ورق چوب یک گزینه محبوب برای کاربردهای ساختمانی و صنعتی است. آنها دارای مزایای متعددی نسبت به سایر مواد ساختمانی و صنعتی هستند و می توانند در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده شوند.

تماس با کارشناس
برای تماس یا ارسال پیام کلیک کنید
تامین ۲۴
تماس با کارشناس